BELEDİYE BAŞKANI

Sevgili kardeşlerim, yerel yönetimler, kentte yaşayan halkın ortak ve yerel nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak ve kentin sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla hizmet eden kuruluşlardır. Hizmet ettikleri kentin toplumsal ve ekonomik gelişimi ile büyürler, gelişirler ve çağdaşlaşırlar.
Lapta Belediyesi olarak, tüm belde halkımızı kucaklayarak, çağdaş ve demokratik bir yönetim anlayışıyla hizmetlerimizi halkımıza en etkin şekilde ulaştırmak için durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz.
Sizlerden aldığımız güçle, sizlerin bize duyduğu güveni harmanlayarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en temiz, en yeşil, en çağdaş beldesini yaratmak için ciddi bir uğraş içindeyiz.
KKTC’nin geleceği turizmdedir. Bizim vizyonumuz, bölgemizi dünyanın tanıdığı, konuştuğu, gelmeyi ve görmeyi arzuladığı bir turizm kenti haline getirmek olmuştur.
2010-2014 yılları arasında hedeflediğimiz ve hayata geçirdiğimiz projelerimiz, yeni dönemde hayata geçirmeyi hedeflediğimiz yeni projelerimiz, altyapı, çevre temizlikleri, içme suyu konusundaki yatırımlarımız, parklarımız, sosyal ve kültürel etkinliklermiz ve bölgemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan festivallerimizle vizyonumuzun parçalarını oluşturmuş bulunmaktayız.
Bizim vizyonumuz, tüm belde halkımızın çağdaş belediyecilik hizmetlerinden yararlandığı, temiz, güzel, sağlıklı bir çevreye sahip, tüm altyapısı tamamlanmış, yaşayanların yüzünün
güldüğü, belediyecilikte marka haline gelmiş bir belde yaratmaktır.
Bu doğrultuda beldemizin kültürel ve tarihi mirasını koruyarak, gerçekleştirdiğimiz altyapı projeleri, aydınlatma projeleri, kaldırım ve taş duvar projeleri, arıtma tesisleri, park ve bahçe düzenlemeleri, vizyonumuzun gereği olarak hayata geçirilmiştir.
Hedeflerimizi halkımızla paylaşıyor, onların görüş ve önerileri doğrultusunda projelerimizi geliştiriyor ve uyguluyoruz. AB standartları çerçevesinde yürüttüğümüz tüm projelerimizle geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. KKTC’nin incisini halkımızla birlikte geliştirilen bu projelerle bugünden kuruyoruz.
Halka gülümseyen, halkı gülümseten bir belediyecilik anlayışı ile, eğitimli, deneyimli, görevini layıkı ile yapan tüm çalışanlarımız ile beldemize değer katmaya devam ediyoruz.
Bu zorlu yolda bizlere verdiği destekle çalışma azmimizi artıran, kentini seven, kentine sahip çıkan tüm belde halkımıza teşekkürlerimi sunarım.

FUAT NAMSOY
BELEDİYE BAŞKANI

Fuat Namsoy’un Özgeçmişi
1962 yılında Baf Kasabası‘nda doğdu. 1980 yılında Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünden mezun oldu.Bir süre de İngiltere‘de öğrenim gördükten sonra 1984 yılında KKTC‘ye döndü.
Ticaretle uğraşan Namsoy, 1990 yılında Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 1994 yılında Lâpta Belediye Başkanlığına seçilen Fuat Namsoy, bu görevini halen sürdürmektedir. 1994-1998, 1998-2002, 2002-2006, 2006-2010 ve 2010-2014 olmak üzere beş dönem Belediye Başkanı seçilerek, yerel yönetimin halka açılmasında bölgede unutulmaz hizmetler yaptı. 2010 Belediye seçimlerinde %85.01’lik oy oranıyla, yaptığı hizmetler, duruşu ve davranışlarıyla halk tarafından aldığı taktir bir kez daha vurgulandı.
Lapta Belediye Başkanlığı görevinin yanında Lapta Türk Birliği Spor Kulübü Başkanlığı ve bir süre Ulusal Birlik Partisi genel sekreterliği görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır…

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir